Finálová série jde do druhého zápasu

18. 06. 2022, 13:02 » Preview - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnes nás po dvoudenní pauze čeká druhé utkání finálové série mezi Tampou a Coloradem. První zápas těsně na svou stranu přiklonili Avalanche, kteří vyhráli v prodloužení v poměru 4:3. Jak dopadne dnešní měření sil? Pojede se na Floridu za vyrovnaného stavu, nebo si Avs připíší i druhou výhru na domácí půdě?

COL COLORADO (1-0-0) - TBL TAMPA BAY (0-0-1)

Tampa se dnes bude snažit na ledě Colorada zapsat první vítězství v sérii a jet na domácí led při vyrovnaném stavu. Oproti prvnímu utkání se bude muset vyvarovat zbytečných faulů, jelikož vyloučení Anthonyho Cirelliho poslalo svěřence kouče Coopera do tří, čehož domácí Avs dokázali využít. Pokud se v něčem jasně ukázala síla Bolts, je to vůle zvítězit i když se nedaří. V prvním klání nejdříve snižovali po krásné spolupráci první řady na ose Kucherov-Palát, aby o necelou minutu později díky forčekingu a snaze druhé řady ve složení Hagel-Cirelli-Killorn z hole Mikhaila Sergacheva vyrovnali.

U domácího celku se naplno ukázala šíře kádru, kdy se v rozhodujících momentech dokáží prosadit hráči první řady, stejně tak jako checking line. Valeri Nichushkin dal gól a přihrál na vítěznou trefu v podání Andre Burakovskyho. Gólově se prosadil i hrdina finále konference Artturi Lehkonen. Krom nich se dařilo i největším esům. Gabriel Landeskog si připsal dva body (1+1) a Mikko Rantanen (0+2) s Nathanem McacKinnonem (0+1) na ledě přímo létali. Avalanche se však musí vyvarovat zbytečných chyb jako té, kterou předvedli Eric Johnson s gólmanem Darcy Kuemperem, po jejichž chybě se Tampa dostala znovu do zápasu.