Finále pokračuje, Kings poprvé prohráli venku

10. 06. 2012, 06:15 » Review - Autor: David Mekleš

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Ani v pátém finálovém zápase se Stanley Cup nemohl předávat do rukou hokejistů Los Angeles, protože New Jersey na domácím ledě vyhrálo 2:1 a snížilo stav série na 2:3. Kings poprvé v letošním play off prohráli venkovní utkání (bilance 10-1) a musejí doufat, že v šestém duelu se jim povede lépe než dnes.

NJD NEW JERSEY - LAK LOS ANGELES 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Pátý zápas nabídl velmi atraktivní hokej. Ubylo hluchých, neatraktivních pasáží a bylo se celý zápas nač dívat. Akce střídala akci a Martin Brodeur i Jonathan Quick měli o zábavu rozhodně postaráno. V celé sérii zatím platí, že kdo dá první gól, ten vyhraje. Dnešní zápas nebyl výjimkou. První gól střetnutí vstřelil výborně hrající Zach Parise, který využil chybné rozehrávky Jonathana Quicka.

Domácí tým měl v úvodní třetině trochu štěstí, protože Los Angeles nastřelilo dvě tyče, ale hraje se samozřejmě na góly. Úvod druhého dějství patřil jednoznačně hostům. Kings měli více ze hry. Nejdříve Justin Williams po pěkné individuální akci vyrovnal a o minutu a půl později ujížděl sám na Brodeura Jarred Stoll, ale neuspěl. Netvrdíme, že to byl zlomový okamžik zápasu, ale kdyby Stoll dal gól? Určitě by branka Bryce Salvadora nebyla vítězná, jenže ve skutečnosti byla.

Salvador, který v základní části nevstřelil gól, si v letošním play off připsal již čtvrtý zásah. Celkově už posbíral 14 bodů a to je velké překvapení. Stojí za zmínku, že jeho nahození ramenem tečoval obránce Kings Slava Voynov, který si tak dal ve finále již druhý vlastní gól (ten první byl v prvním zápase, kdy tečoval střelu Antona Volchenkova).

Další regulérní branka v zápase již nepadla. Jarret Stoll se těsně po polovině zápasu radoval, že do branky nádherně trefil letící kotouč, jenže puk zasáhl vysoko nad břevnem branky a rozhodčí okamžitě rozpažili. Tento gól platit nemohl. Ve zbytku duelu se několikrát předvedli oba brankáři a to muselo všechny fanoušky navnadit na pondělní šesté utkání, které se bude hrát ve Staples Center.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.