Výluka NHL: 10. kolo české extraligy 2012/2013

08. 10. 2012, 08:00 » Extraliga - Autor: Michal Sobotka

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Tipsport extraliga už má za sebou deset kol. Včera se otevřely brány šesti extraligových stadionů, neboť Kladno se Slavií předehrávalo tento souboj už v září v O2 Areně. Sešívaní porazili Středočechy poměrem 3:2.

A tím nám ubylo hned sedm hráčů z našeho tradičního součtu borců z NHL. I tak se jich ale představilo dost. David Krejčí, Aleš Hemský a Jakub Kindl nechyběli v pardubické sestavě v utkání proti Liberci, za který si zachytal podstatnou část zápasu Ondřej Pavelec a v obraně mu vypomáhal Ladislav Šmíd. Budějovice se už bez Radka Martínka představily doma proti Plzni bez Tuukky Raska, kterého nahradil Marek Mazanec v brance. Třinec se s Kleslou představil doma proti rozjetému Zlínu. Michael Frolík nechyběl v chomutovské sestavě proti Karlovým Varům. Michal Neuvirth měl za úkol zastavit střelecké pokusy Litvínova a Roman Polák přijel s Vítkovicemi do Brna.

TM: 0 | +/-: -5
Ze všech posil Pardubic je na Jakuba Kindla upřena asi nejmenší pozornost, ale že by to jeho výkon ulehčovalo, to se říct nedá. S Libercem vyhrály Pardubice přesvědčivě 6:2, ale i tak stihl být obránce Red Wings u jedné obdržené branky a připsal si další minusový bod. Naopak na premiérové body, co se branek a asistencí týče, stále čeká. Uvidíme, jak dopadne v pátek.

Aleš Hemský - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Ales Hemsky
ALEŠ HEMSKÝ EDM
Pravé křídlo
GP: 5 | G: 2 | A: 2 | Body: 4
TM: 4 | +/-: -4
Aleš Hemský odehrál svůj pátý zápas v dresu mistrovských Pardubic a i on se dnes dokázal zapsat do střelecké listiny. Jeho moment přišel hned v úvodu třetí třetiny, když sám projel z vlastního pásma až před libereckou svatyni a po dvaceti sekundách periody prostřelil nad lapačku Ondřeje Pavelce. Pro Hemského to byla druhá branka v sezoně. Minusové body však dnes nezredukoval.

David Krejčí - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
David Krejci
DAVID KREJČÍ BOS
Centr
GP: 2 | G: 1 | A: 0 | Body: 1
TM: 0 | +/-: 0
David Krejčí rozdává v Pardubicích hokejovou radost. Vidět ho na ledě u puku, to je prostě zážitek. S Libercem se dočkal navíc premiérové branky a nemuselo zůstat jen u jedné. Jednou se proti němu vytáhl Ondřej Pavelec. Podruhé už ale nestačil. Kolář totiž krásně poslal puk před poloodkrytou branku a elitní forward bostonských Medvědů už nezaváhal.

Ondřej Pavelec - Bílí Tygři Liberec
Ondrej Pavelec
ONDŘEJ PAVELEC WPG
Brankář
Statistiky: 0-5-0
GAA: 4.63 | SV: 85.91%
Ondřej Pavelec by asi v paměti marně vzpomínal, kdy měl takhle mizerné statistiky. Průměr přes čtyři a půl branky na zápas a úspěšnost zásahů pod 86%. Pro brankáře Winnipegu asi něco neslýchaného. V Pardubicích se v brance původně neměl představit, ale už v 8. minutě mu přepustil místo Marek Pinc. Pavelec přitom zastavil několik velice dobrých příležitostí Pardubic, přesto ale čtyřikrát inkasoval.

Ladislav Šmíd - Bílí Tygři Liberec
Ladislav Smid
LADISLAV ŠMÍD EDM
Obránce
GP: 6 | G: 1 | A: 4 | Body: 5
TM: 6 | +/-: -2
Těžké pořízení měl dnes jistojistě, stejně jako celá obrana, s pardubickými útočníky Ladislav Šmíd. Obránce Edmontonu Oilers má sice na svém kontě pět bodů, ale už poměrně dlouho žádný jiný nepřidal. Také ve statistice +/- se pohybuje v záporných číslech, byť dnes byl tento poměr vyrovnaný a po šedesáti minutách měl v této statistice na kontě nulu.

Rostislav Klesla - HC Oceláři Třinec
Rostislav Klesla
ROSTISLAV KLESLA PHX
Obránce
GP: 7 | G: 0 | A: 0 | Body: 0
TM: 4 | +/-: 0
Do Třince zavítal včera Zlín, který si doma vyšlápl na posílené Kladno. Moravané navíc chytli velkou formu a proto přijeli do Třince jako třetí celek tabulky. Rostislav Klesla si dnes srovnal statistiky +/-, když byl u obou vstřelených branek Třince a ani u jednoho obdrženého gólu. Dvě minuty si ještě poseděl na trestné lavici a stále čeká na své první extraligové body v letošní sezoně.

Michael Frolík - Piráti Chomutov
Michael Frolik
MICHAEL FROLÍK CHI
Centr
GP: 5 | G: 5 | A: 2 | Body: 7
TM: 0 | +/-: 2
Chomutov sáhl po správném hráči pro výluku. Michael Frolík se Severočechům náramně vyplácí. I včera pokračoval v bilanci jedné branky na zápas, i když na to spotřeboval víc, než šedesát minut. Jednou se zapsal také do listiny asistentů, když přihrával na vyrovnávající gól Davida Hrušky. V 63. minutě pak střelou švihem rozhodl o dvou bodech pro Piráty, kteří dokonali velký obrat.

Michal Neuvirth - HC Sparta Praha
Michal Neuvirth
MICHAL NEUVIRTH WSH
Brankář
Statistiky: 0-6-0
GAA: 3.58 | SV: 90%
Úspěšnost Michala Neuvirtha se po dnešku zastavila na velice zajímavém čísle. Ani několik skvělých zákroků brankáře Washingtonu nezabránilo osmé prohře Sparty v řadě. Sám Neuvirth se v brance objevil v šesti případech a čeká na svou vůbec první výhru v dresu Pražanů. Úspěšnost zásahů ve včerejším zápase přitom lehce přesáhla 84%, ale ruku na srdce, za obdržené branky vinu rozhodně nenese.

Roman Polák - HC Vítkovice Steel
Roman Polak
ROMAN POLÁK STL
Obránce
GP: 6 | G: 1 | A: 1 | Body: 2
TM: 35 | +/-: -2
Roman Polák měl s Vítkovicemi těžkou pozici. Jeho celek přijel pro body do Brna, ale defenzivní taktika Ostravanům vycházela prakticky po celý průběh zápasu. Roman Polák odseděl dvě minuty na trestné lavici a nakonec mohl zápas sám rozhodnout. Při dorážce Burgerovy střely však trefil břevno a tak se musel na druhé straně dívat, jak čtrnáct sekund před koncem inkasuje Málek vítězný gól.