Avs znovu vítězně, Clarksonův debut úspěšný nebyl

26. 10. 2013, 08:25 » Review - Autor: Martin Zíta

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Páteční noc si pro nás přichystala hned šest zápasů, ve kterých bylo k vidění téměř vše. Ukázali se jak skvělí ofenzivní kouzelníci, tak defenzivní poctivci, kterým ještě pomohli výborně chytající gólmani. Jednou z nejdiskutovanějších událostí byl jistě debut Davida Clarksona v dresu Maple Leafs. Dlouho na něj asi vzpomínat nebude, Toronto dostalo od Columbusu pětibrankový příděl a on sám na svou přítomnost upozornil jen dvouminutovým trestem.

PIT PITTSBURGH - NYI NY ISLANDERS 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Zajímavá přestřelka byla k vidění v duelu Isles a Pens. Penguins v zápase dvakrát vedli, přesto se z výhry nakonec radovali Islanders. Děkovat za to mohou zejména skvělé třetí třetině, ve které nasázeli tři branky. Jednou z hlavních postav trochu překvapivého vítězství byl útočník Frans Nielsen, jenž byl u tří ze čtyř branek svého týmu.

Perličky:
* Obránce Pens Kris Letang si proti New Yorku připsal sezonní debut.
* John Tavares asistoval u jedné z branek a bodoval už devátý zápas v řadě.
* Radek Martínek ve svém prvním zápase sezony asistoval u dvou branek.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

CBJ COLUMBUS - TOR TORONTO 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Jako o selhání se za mořem píše o nočním představení Toronta. Leafs přejel Columbus, který nasázel pět branek, z toho čtyři ve třetí třetině, a připsal si body za vysokou výhru. Hned tři hráči Blue Jackets - Dubinsky, Tyutin a Foligno - se pod výhru svého týmu podepsali dvěma body. Výraznou stopu zanechal v zápase také Sergei Bobrovsky, který pochytal třiadvacet z pětadvaceti střel.

Perličky:
* David Clarkson nastoupil poprvé v dresu Toronta.
* Čtvrtý a pátý gól Columbusu dělilo pouhých 20 vteřin.
* Phil Kessel sice ve druhé třetině zamířil do kabiny a vypadalo to, že dohrál, na třetí třetinu se ale zase vrátil.

OTT OTTAWA - ANA ANAHEIM 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Na gólovou radost nejchudší zápas noci. Anaheimu stačily k výhře dva přesné zásahy z první třetiny, kdy Andersona vyzkoušeli hned desetkrát. Daleko větší pozornost na sebe ale strhl jeho skoro jmenovec. Frederik Andersen v brankovišti Ducks pochytal 26 z 27 střeleckých pokusů soupeře a výrazně se tak podepsal pod další dva body na kontě kalifornského celku.

Perličky:
* Jared Cowen odehrál 100. zápas v kariéře.
* Ducks po zápase oznámili, že Andersen podepsal novou dvouletou smlouvu.
* Mika Zibanejad se bodově prosadil i ve druhém zápase, do kterého letos zasáhl.

FLA FLORIDA - BUF BUFFALO 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Souboj týmů, kterým se v dosavadním průběhu soutěže vůbec nedaří, vyzněl lépe paradoxně pro ten, jenž je na tom hůř. Buffalo si díky třem zásahům, na které potřebovalo jen jednadvacet střeleckých pokusů, z nichž jeden mířil na odkrytou klec. Gólman Markström tak pro svůj tým určitě mohl udělat více. Na druhé straně předvedl Enroth skvělý výkon, když pochytal 44 z 45 střel.

Perličky:
* Za Buffalo nastoupili hned čtyři hráči, kterým ještě nebylo dvacet.
* Jeden z nich - Rasmus Ristolainen - obstaral důležitý gól na 1:1.
* 45 střel Floridských je nejvíc, co vyprodukovali od úvodního zápasu sezony (39).

STL ST LOUIS - VAN VANCOUVER 2:3p (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)

Jediný souboj dnešní noci, kdy se o vítězi nerozhodlo v předepsaných šedesáti minutách, se uskutečnil v St. Louis. Tam dorazili hráči Vancouveru a po vyrovnaném a nervózním utkání si do Kanady vezou dva body za výhru v prodloužení. Domácí Blues se během deseti minut ve druhé třetině dokázali vrátit do zápasu, když prohrávali už 0:2, gól Ryana Keslera, druhý v zápase, v čase 64:45 ale rozhodl o jejich neúspěchu.

Perličky:
* Alexander Steen si letos už počtvrté připsal v jednom zápase alespoň dva body.
* Blues se do kolotoče NHL vrátili po týdenním volnu.
* Dva hráči na každé straně se v duelu blýskli dvěma body.

COL COLORADO - CAR CAROLINA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Colorado definitivně načalo novou vítěznou sérii. S Carolinou si svěřenci Patricka Roye poradili 4:2 a zvítězili potřetí v řadě, taktéž podeváté z posledních deseti zápasů. Výrazným dílem práce přispěl k výhře kanadský útočník Matt Duchene, jenž vstřelil dvě branky a na třetí přihrál. Avs i díky němu tedy drží pozici lídra celé NHL.

Perličky:
* Carolina naposledy vyhrála v Coloradu v roce 1996, tehdy jako Hartford Whalers.
* Tim Gleason odehrál 600. zápas v NHL.
* Radek Dvořák musel ve druhé třetině do kabiny a už se do hry nevrátil. Stát by za tím mělo zranění v dolní polovině těla.