MSJ 2014: Favorité nezaváhali, Švýcarsko potrápilo Švédy

26. 12. 2013, 22:05 » Mistrovství světa - Autor: Michal Sobotka

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Všechny zápasy prvního hracího dne juniorského mistrovství světa dopadly přesně podle očekávání. Nejvíce problémů způsobili Švýcaři domácím Švédům. Hokejisté Tre Kronnor nakonec uspěli poměrem 5:3. Zaváhání nepřipustili ani další, Kanada smetla Němce 7:2, Rusové Nory dokonce 11:0. Český tým vstoupil do turnaje porážkou 1:5 se Spojenými státy.

Německo - Kanada 2:7 (2:4, 0:2, 0:1)

Německo začalo utkání velmi sympaticky. V úvodu dokonce vedlo a ještě v polovině třetiny drželo nerozhodný stav. Kanaďané ale zabrali a ve zbytku zápasu stříleli branky jen oni. Hattrickem se zaskvěl Anthony Mantha, jehož loni draftoval Detroit jako 20. celkově. Mantha v minulé sezoně v QMJHL nastřílel 50 branek.

Branky: 2. Ziegler, 16. Moser - 7. Anderson, 11. Mantha, 18. Mantha, 19. Horvat, 27. S. Reinhart, 32. Mantha, 51. Petan.

Česko - USA 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Český tým začal zápas se Spojenými státy dvěma obdrženými brankami ve druhé minutě. Američané byli daleko lepší v pohybu a český tým nestíhal. Po dvou třetinách už bylo skóre jednoznačné a to ještě rozhodčí neuznali Američanům dvě branky a několik výborných zákroků předvedl brankář Dolejš. Čestný úspěch trefil ve třetí třetině obránce Plutnar.

Branky: 46. Plutnar - 2. Barber, 2. Butcher, 30. Fasching, 38. Slavin, 58. Hinostroza.

Norsko - Rusko 0:11 (0:5, 0:5, 0:1)

Asi nikdo neočekával, že by Norsko v tomto zápase udělalo díru do světa. Každopádně Rusové vydali jasný signál, že ani takový zápas nemíní podcenit. Po dvou třetinách to vypadalo na mnohem větší debakl. V polovině zápasu Rusové vystřídali brankáře, aby si zachytali oba muži v maskách. Norsko vyprodukovalo jen 14 střel, Rusko 35.

Branky: 6. Osnovin, 7. Zadorov, 7. Žafjarov, 14. Chlopotov, 16. Grigorenko, 27. Chlopotov, 30. Trjamkin, 32. Slepyšev, 38. Zadorov, 39. Barabanov, 49. Slepyšev.

Švýcarsko - Švédsko 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)

Největší drama se konalo až v posledním zápase. Švýcarsko notně potrápilo domácího favorita. V jednu chvíli bylo skóre dokonce vyrovnané 3:3, ale poté se výběr Tre Kronor vzpamatoval, vstřelil dvě branky a na úvod turnaje získal tři body. Tři body zaznamenal forward Nashvillu Filip Forsberg.

Branky: 6. Zangger, 9. Fiala, 42. Herzog - 7. Forsberg, 9. Bengtsson, 18. Sundqvist, 43. Djoos, 58. Johnson.