Malkin nastoupil, ale opět se zranil

05. 02. 2011, 08:15 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
V tvrdé bitvě si Florida s Vokounem v brance poradila s New Jersey po prodloužení. Pittsburgh zdolal na vlastním ledě po špatném začátku tým Buffala - pokud jste tipovali s NHLportal.cz, potom jste již vyhráli počtvrté v řadě! Detroit doma podlehl Columbusu, Washington přehrál Bolts, St. Louis si připsali cenné vítězství nad Edmontonem a nejlepší celek současné NHL si poradilo s obhájcem trofeje Chicagem Blackhawks.

NEW JERSEY - FLORIDA 3:4p (2:2, 1:0, 0:1, 0:1)

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen český útočník Rostisla Olesz, který vstřelil vítěznou branku v prodloužení. Florida se sice díky Higginsovi dostala nakonci sedmé minuty do vedení, ale již na začátku 12. minuty Devils stav otočili. Přesto se šlo do šaten za nerozhodného stavu a to po trefě Widemana z přesilové hry. Ve druhé třetině se trefili jenom domácí a když ve třetí třetině v oslabení skóroval Michael Santorelli, muselo se jít do prodloužení, ve kterém byli šťastnější hráči Panthers, když český útočník Rostislav Olesz skóroval a zařídil Floridě dva body. Celé utkání odchytal český brankář Tomáš Vokoun a připsal si 28 úspěšných zákroků. Ilya Kovalchuk si v zápase připsal jednu asistenci a na něho něco nevídaného, jeden plusový body do tabulky plus-mínus a poprvé se odpoutal z poslední pozice v tomto hodnocení celé NHL, když má mínus 26, zatímco obránce Ottawy, Chris Phillips má mínus 27.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

PITTSBURGH - BUFFALO 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Domácí nezačali zrovna ukázkově, když hned po 17ti minutách skóroval Paul Gaustad. Asistenci si připsal Rob Niedermayer. Na začátku osmé minuty si spolupráci hokejisté zopakovali. Od Gaustada šel puk k Niedermayerovi a ten ho předložil před branku, kde skóroval Mike Grier (0:2).
Hned na začátku třetiny se stalo to, na co by fanoušci nejraději zapomněli. Malkin po zranění nastoupil a je opět zraněn! Na celý incident se můžete podívat níže na videu. To jakoby Pens nakoplo a během osmi minut obrátilo stav na 3:2. A jelikož další gól již v druhé polovině celého utkání nepadl, radovat z výhry se mohli domácí. Jejich radost však velmi kazí Malkinovo zranění.

DETROIT - COLUMBUS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Perličky:
* Mimo hru byli centr Pavel Datsyuk (zlomená kost v levé ruce) a pravé křídlo Tomas Holmström (zlomená pravá ruka). Je možné, že se oba vrátí dnes večer v Nashvillu do sestavy Red Wings. Datsyuk zmeška již 18 zápasů a Holmström sedm.
* Český obránce Rostislav Klesla vynechal již třetí utkání s blíže nespecifikovaným zraněním dolní části těla.
* Jednalo se o první shoutout Blue Jackets proti Detroitu v historii.

TAMPA BAY - WASHINGTON 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Perličky:
* Steven Stamkos, nejlepší střelec současné NHL s 39 trefami, si nepřipsal v utkání ani bod.
* 11. utkání vynechal díky zraněným tříslům Alexander Semin.

ST LOUIS - EDMONTON 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

VANCOUVER - CHICAGO 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)