Review série 2018/19: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

24. 04. 2019, 20:00 » Review - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Máme za sebou dlouhou, tvrdou a ubojovanou sérii, kterou muselo rozhodnout až prodloužení sedmého utkání. Tohle byla jednoduše bitva jak má být! Hvězdy zářily, hráči se obětovali, viděli jsme dvě prodloužení, otočení,...

ROZHODUJÍCÍ FAKTORY SÉRIE

SJS

Vůle zvítězit

Chuť a touha po vítězství ze Žraloků v sedmém utkání přímo sálaly. Nakonec se dočkali a v dramatické třetí třetině otočili skóre z 0:3 na 4:3 během jediné přesilovky, podle hesla jeden za všechny (Joe Pavelski) a všichni za jednoho! I přestože nakonec museli svůj postup pečetit až v prodloužení, jejich obětavost přinesla ovoce.

Návrat Jonese

Martin Jones prožívá sezonu jako na houpačce. Poslední tři duely série, v nichž jeho Sharks čelili vyřazení, ale chytal famózně a zastavil celkem 122 ze 129 pokusů soupeře, přičemž v šestém utkání chytl rekordní počet střel v dějinách organizace a umlčel své kritiky. Když jde do tuhého, umí tento gólman přepnout na novou úroveň!

Střelec Hertl

Pro českého fanouška bylo jistě potěšující vidět výkony Tomáše Hertla. Ten po základní části pokračuje ve hvězdných výkonech i během vyřazovacích bojů a během 7 klání nasázel 6 gólů, včetně toho vítězného v oslabení ve druhém prodloužení.

VGK

Drahé vyloučení

Ať už to bylo na pět minut, nebo ne, jedno je jisté. Dlouhé vyloučení Cody Eakina ve třetí třetině po faulu na Joea Pavelskiho, který musel s krvácející hlavou okamžitě do šaten, rozhodlo. San Jose v něm totiž nasázelo 4 branky a bylo najednou na koni...

Nevyužité šance v šestém klání

Když mohli rozhodnout na domácím ledě, byli jasně lepší. Své šance však nedokázali proměnit a z 59 střeleckých pokusů proměnili pouze jediný.